Future cello

Apie koncertą

Linkėjimai iš Monmartro

Apie koncertą

FLAMENKAS: ROMEO IR DŽIULJETA

Apie koncertą

Stiklo arfa - tarp dangaus ir žemės

Šiauliuose, Marijampolėje, Vilniuje

Stiklo arfa - tarp dangaus ir žemės

Šiauliuose, Marijampolėje, Vilniuje

Apie mus

Kristupo vasaros festivalis – kasmetinis didžiausias ir vienintelis Vilniaus vasaros muzikinis renginys, gyvuojantis nuo 1995 m. Per šį laiką jis pelnė išskirtinį klausytojų bei profesionalų įvertinimą:

• festivalis įvertintas EFFE Label. Šis Europe for Festivals, Festivals for Europe įvertinimas skiriamas už meninę kokybę, inovatyvumą, gebėjimą įtraukti vietos bendruomenę ir kartu sudominti Europą bei pasaulį;
• Dėl savo programos kokybės, įvairiapusiškumo, aplinkos draugiškumo ir prieinamumo, festivalis pateko į 70 geriausių Europos festivalių gidą Festival Europe 2015: 70 Enchanting Places to Hear the World’s Greatest Music (iš Baltijos šalių atrinkti tik Kristupo vasaros festivalis ir Rygos operos festivalis);
• Prestižinis Prancūzijos gyvenimo būdo ir kelionių žurnalas L‘Officiel Voyage įtraukė festivalį į svarbiausių lankytinų renginių sąrašą Pabaltijo šalyse;
• Festivaliui įteiktas kūrybiškumo ir inovatyvumo tarptautinis pažymėjimas FestLabPass;
• Vilniaus miesto savivaldybė apdovanojo Kolegų prizu.

Kristupo vasaros festivalis trunka net du vasaros mėnesius (liepą-rugpjūtį). Jo metu klausytojams pristatoma virš 40 originalių renginių, vykstančių skirtingose Vilniaus erdvėse ir Lietuvos regionuose.
Jis netelpa į jokius stilistinius rėmus, laikydamasis moto: „visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius”. Taigi, greta klasikinės muzikos šedevrų čia skamba džiazas, world music, vyksta eksperimentiniai projektai, rengiami tradiciniai ciklai.
Gimęs iš europinės kultūrinės patirties (iki pat 1995 m. šalyje vyravo griežtas nusistatymas, jog sostinėje vasaros metu negali vykti joks kultūrinis gyvenimas, kai tuo tapu Vakarų Europos didmiesčių patirtis rodė visai ką kita), Kristupo vasaros festivalis stengiasi ją išlaikyti nuo pat pirmųjų gyvavimo dienų, kviesdamas iškiliausius, tarptautinį pripažinimą pelniusius muzikus bei pristatydamas naujausias muzikos tendencijas.
Natūraliai išaugęs į didelį tarptautinį renginį, kurio programa skiriama plačiai įvairios socialinės patirties ir amžiaus klausytojų auditorijai, festivalis nuolatos grynina savo struktūrą, tačiau kai kurie muzikos ciklai jau yra tapę gražia tradicija. Tai – „Sakralinės muzikos valandos“, „Fortepijono rečitaliai“, „Kristupo piknikai“. Šalia jų išsirikiuoja premjeriniai stambių formų pastatymai, pasaulio muzikos, džiazo projektai, pasirodymai netradicinėse erdvėse…
Tokia įvairovė atskleidžia pagrindinę festivalio stiprybę, skiriančią jį nuo kitų muzikos renginių – universalumą. Būtent jo dėka, kiekvienas klausytojas gali atrasti koncertą sau, o profesionalūs muzikai nevaržo savęs stilistiniais rėmais, leisdami sau įgyvendinti pačias netikėčiausias idėjas. Neformali, palanki kūrybai aplinka, vasariška nuotaika, originalūs projektai – tai Kristupo vasaros festivalio veidas.

Meno vadovai

Kristupo vasaros festivalio meno vadovas DONATAS KATKUS

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro dirigentas altininkas, muzikologas, pedagogas Donatas Katkus studijavo Vilniaus ir Maskvos konservatorijose, stažavo Budapešte.

1965 m. jo iniciatyva buvo įkurtas Vilniaus styginių kvartetas, kuriame muzikas grojo 29 metus, su juo pelnė I premiją tarptautiniame Lježo konkurse, gastroliavo daugiau kaip 30 pasaulio šalių. Nuo 1968 m. dėsto kamerinio ansamblio ir kvarteto disciplinas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 1995 m. – vadovauja meistriškumo kursams Pomersfeldene ( Vokietija ).

1995 m. pirmą kartą buvo sėkmingai įgyvendinta D. Katkaus idėja surengti Vilniuje vasarą muzikos festivalį.

Už vaisingą kūrybinę ir muzikinę-visuomeninę veiklą D. Katkus įvertintas daugeliu garbingų apdovanojimų: Valstybine kultūros ir meno premija (1986), Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija (2001). 2003 m. jis buvo apdovanotas LDK Gedimino ordino Karininko kryžiumi, Pasaulio intelektinės nuosavybės aukso medaliu. 2012 m. – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi, Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“, Lietuvos kompozitorių sąjungos Čiurlionio premija, taip pat Rotary judėjimo garbės medaliu, medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ (2013) ir Lietuvos Santarvės fondo ordinu „Pro augenda concordia“ (2014).

Ciklo „Sakralinės muzikos valandos“ meno vadovė RENATA MARCINKUTĖ LESIEUR

Renata Marcinkutė Lesieur Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė fortepijono (1987) bei vargonų (1989) specialybes. 1992–1993 m. stažavo Mozarteum’o universitete Zalcburge (Austrija), prof. Heriberto Metzgerio klasėje.
Vėliau tobulinosi meistriškumo kursuose, kuriuos vedė žymūs Europos vargonininkai Zsigmond Szathmary, Jean Boyer, Jan Laukvik, Margaret Philips ir daugelis kitų. 1989 m. Marcinkutė-Lesieur laimėjo II premiją tarptautiniame vargonininkų konkurse Kijeve. 1991 m. tapo Floro Peeterso meistriškumo kursų laureate Belgijoje. Tais pačiais metais pelnė III premiją Tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse.

Muzikė daug koncertuoja kaip solistė ir su įvairiais orkestrais bei ansambliais, nuolat kviečiama dalyvauti vargonų muzikos festivaliuose. Atlikėja gastroliavo Baltijos šalyse, Lenkijoje, Čekijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Olandijoje, Italijoje, JAV, Meksikoje, Prancūzijoje. Renata Marcinkutė-Lesieur kviečiama groti vargonų inauguracijos bei atidarymo renginiuose įvairiose šalyse, dėstyti Europos aukštosiose mokyklose. Atlikėja vedė vargonų meistriškumo kursus Zalcburgo universitete Mozarteum, Poznanės Muzikos akademijoje.

R. Marcinkutė-Lesieur yra Religinės muzikos centro Vilniuje, kuris kasmet surengia per 60 koncertų, vicepirmininkė, „Kristupo vasaros festivalio“ Sakralinės muzikos valandų Šv. Kazimiero bažnyčioje meno vadovė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vargonų ir klavesino katedros vedėja.

Kristupo festivalio meno vadovė  JURGITA MURAUSKIENĖ

Pažintį su muzika pradėjusi kaip pianistė, Lietuvos muzikos ir teatro akademiją Jurgita Murauskienė baigė kaip muzikos vadybininkė.
Dar studijų metais buvo pakviesta dirbti į Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinį orkestrą bei Kristupo vasaros festivalį.
2006 m. tapusi Kristupo vasaros festivalio direktore, išplėtė jo programos ir georafinę apimtį, įvedė naujas koncertų formas (muzikiniai piknikai, naktiniai rečitaliai, ekskursija+koncertas) bei užtikrino tarptautinį matomumą: festivalis įvertintas tarptautiniu kokybės ženklu EFFE Label (2017), įtrauktas į 70 geriausių Europos festivalių gidą (2015), pelnė kūrybiškumo ir inovatyvumo tarptautinį pažymėjimą FestLabPass (2009).
J. Murauskienė įsiliejo ir į festivalio meno vadovų komandą: jos kuruojami ciklai – „Kristupo piknikai“, „Fortepijono rečitaliai“ bei fusion krypties projektai.
Savo žinias ji nuolatos tobulina įvairiuose mokymuose, seminaruose, dalyvauja tarptautinių kultūrinių tinklų veikloje.